Pojubileuszowe refleksje...

Pojubileuszowe refleksje...

Postautor: Worf » 03 mar 2015, 22:25

Poniżej list wysłany przez muzyka, byłego wieloletniego pracownika Filharmonii Łódzkiej, do pani dyrektor Marzeny Wiśniak.

Obrazek
Awatar użytkownika
Worf
Aktywny

Re: Pojubileuszowe refleksje...

Postautor: behemot » 03 mar 2015, 23:04

Nic dodać, nic ująć. Marek Karolak napisał to, co wszyscy mówią. Chamstwo dyrygenta, sparaliżowana orkiestra i opuszczone ręce dyrektora naczelnego, który po prostu nie lubi swojej orkiestry. 100 lecie orkiestry,ale z transmisją radiową w tygodniu jubileuszowym koncertu orkiestry z Katowic. Żadnych gratyfikacji pieniężnych dla orkiestry,żadnych odznaczeń, tak jakby dyrekcja nie wiedziala od lat ze jest ten jubileusz. Jak się nie chce to nic się nie zrobi, nawet tych paru groszy nie wyłoży na skromne przyjęcie dla orkiestry. Za to tort z łaski, na który prawie nikt się nie skusił. Na deser miała być jeszcze symfonia poświęcona Leninowi. Tu także protestowaliśmy, ale nasze zdanie nie liczyło się. Po tak wspaniałych obchodach i przy atmosferze jaka jest w orkiestrze mam nadzieję, że dyrektor okaże się człowiekiem honoru i będzie wiedział jak powinien postąpić.

,,,
Awatar użytkownika
behemot
Moderator

Postautor: Morpheus » 04 mar 2015, 09:06

Czy zmiana programu najbliższego koncertu - zamiast XII symfonii Szostakowicza będzie IX i zamiast Rajskina dyryguje Paweł Przytocki - to już efekt tego listu ?
:shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
Morpheus
Administrator

Postautor: Basso-Violino » 04 mar 2015, 13:27

Państwo pozwolą, że zacytuję: ..."mam nadzieję, że dyrektor okaże się człowiekiem honoru i będzie wiedział jak powinien postąpić." Czyli USTĄPIĆ!!! Taka powinna być konsekwencja fatalnej strategii prowadzenia Łódzkiej Filharmonii. Nachodzi mnie jedna tylko smutna refleksja: KTO po obecnym dyrektorze artystycznym (artyPSEUDOstycznym) ??? Czy są jeszcze ludzie, którzy są gotowi, aby być przyjacielem Orkiestry, a nie stać się jej katem!!! Po latach pracy w orkiestrze zaczynam w to wątpić. :cry:
Jak dokonać trafnego wyboru Dyrektora artystycznego? Kto mi odpowie?

PS Brawo, Marku! napisałeś wspaniały list podsumowujący przedsięwziecie szumnie nazywajace się "Obchodami 100-lecia Filharmonii Łódzkiej", a w istocie będące działaniami podcinajacymi skrzydła Orkiestrze.

Nawiasem dodam, że MOŻEMY sobie kupić ksiegę pamiatkową. Jak to dobrze, że MOŻEMY! Trzeba sie spieszyć, bo niedługo nakład się wyczerpie...
Basso-Violino
Nowicjusz

Wróć do Aktualności